filter_list Filter

Čo sú kompresné ponožky?

access_time 27.Február, 2022 remove_red_eye 7929

Kompresné ponožky sa v poslednej dobe tešia čoraz väčšej popularite. Aké sú však ich výhody a kedy sa rozohdnúť pre ich kúpu? Všetky podstatné informácie si zhrnieme v nasledujúcom článku.

Ako fungujú kompresné ponožky

Hlavným rozdielom medzi kompresnými ponožkami a klasickými ponožkami je ich šírka a použité materiály. Kompresné ponožky sú užšie a vytvárajú na nohu väčší tlak - kompresiu. Tá urýchluje krvný obeh, čím dochádza k rýchlejšiemu zásobeniu svalov kyslíkom a tým pádom aj k rýchlejšiemu odplavovaniu škodlivých látok. To umožnuje svalu lepšie pracovať. 

Ďalším efektom je, že kompresia spevňuje svaly a zabraňuje ich otrasom, čo ma za následok, že svaly sa unavujú pomalšie. Kompresia tiež chráni pred mikroporaneniami svalových vlákien, chráni achylovu šlachu a tiež výrazne urýchluje regeneráciu. Je tiež výborným nástrojom proti svalovým kŕčom.

Kedy je dobré nosiť kompresné ponožky

Kompresné ponožky je dobré nosiť nie len pri športovom výkone, ale aj po ňom. Ako bolo spomenuté, prispievaju k rýchlejšej regenerácii. Často krát sa stane, že po športovom výkone musíte sadnúť do auta, alebo do iného dopravného prostriedku, kde sa vôbec nehýbete a nohy začnú tuhnúť. V tomto prípade, by ste si mali nechať kompresné ponožky na nohách.

Z vlastných skúsenosti vieme, že kompresné ponožky sú skvelým pomocníkom aj pri dlhých letoch. Nohy vám menej opuchnú a po ceste sa budete cítiť menej unaveno.

Zhrnutie

Kompresné ponožky sú veľmi dobrým pomocníkom pri boji s únavou a pre lepšiu regeneráciu. Treba však myslieť na to, že nemusia byť úplne pohodlné pre každého. Pokiaľ uprednostňujete komfort pred funkčnosťou, asi by ste mali siahnuť po klasických ponožkách. V našej ponuke nájdete aj vyhrievané kompresné ponožky od výrobcu LENZ.

 

access_time 27.Február, 2022
INTERNETBANKING