filter_list Filter

Všetko o batériach k vyhrievaným produktom LENZ

access_time 25.Október, 2023 remove_red_eye 808

Lítiové batérie sú v dnešnej dobe dostatočne sofistikované, aby ich životnosť bola čo najdlhšia. Stále však existujú tipy, ktoré môžu ich životnosť predĺžiť a kapacitu zachovať. V tomto článku si zhrnieme odporúčanú základnú starostlivosť o batérie, rôzne tipy a najčastejšie otázky.
 

Skladovanie batérii

Pred dlhodobejším uskladnením by ste mali batérie úplne vybiť a následne nabiť približne na polovicu ich kapacity. Ak batérie skladujete dlhšie ako pol roka, mali by ste tento úkon opakovať každých 6 mesiacov. POZOR pred dlhodobým uskladnením by ste batérie nikdy nemali nabiť do maximálnej kapacity! Batérie by ste mali skladovať na suchom mieste s teplotou vyššou ako 10 stupňov celzia.
 

Nabíjanie

Ak nabíjací proces nezačne automaticky po pripojení nabíjacích káblov, je potrebne stlačiť On/Off tlačítko na batériach. Ako zistíte, že prebieha nabíjanie? Na batériach permanentne svieti červená kontrolka (svieti, nebliká). Batérie sú plne nabité, ak na batériach svieti zelená kontrolka, alebo červená kontrolka bliká.
 

Kratšia výdrž batérii

Ak vlastníte batérie nejakú dobu a zdá sa vám, že ich kapacita je menšia ako po kúpe, môžete použiť jednoduchý trik, ako im prinavrátiť plnú kapacitu. Batérie 3x plne nabite a vybite, následne by sa mala ich kapacita obnoviť.
 

Ako vypnúť blikajúce červené kontrolky?

Po použití sa batérie prepnú to tzv. stand-by módu, ktorý signalizujú blikajúce červené kontrolky každé 2-3 sekundy. Niekedy to môže byť otravné, ale pokiaľ máte batérie spárované s vaším smartfónom, tieto kontrolky si môžete v aplikácii LENZ jednoducho vypnúť.
 

Letecká preprava

S batériami LENZ môžete pokojne cestovať aj letecky. Väčšiná aerolínii má limit na prepravu batérii 100Wh. Batérie LENZ rcb 1200 majú kapacitu 8.88Wh a LENZ rcB 1800 kapacitu 13.32Wh.
 

Načo slúžia farebné gumičky v balení?

Každé balenie batérii obsahuje 3x2 kusy farebných gumičiek. Ich primárny účel je odlíšenie viacerých setov batérii (ak používate viac vyhrievaných produktov, alebo ich máte viac v domácnosti). Ak si spárujete batérie s aplikáciou LENZ, všetkým batériam priraďujete vyhrievanú časť tela. Gumičky teda slúžia na to, aby ste používali rovnaké batérie na tej časti tela, ktorej boli priradené v aplikácii. Tým docielite to, že ak si v aplikácii upravíte úroveň vyhrievania na rukaviciach, tak sa upraví teplota rukavíc a nie ponožiek. Gumičky sa umiestňujú na stred batérie, tak aby nemohli skĺznuť.

V prípade, ak máte iné otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď v tomto článku, neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme.

 

access_time 25.Október, 2023
INTERNETBANKING