filter_list Filter

Porovnanie: vyhrievané ponožky alebo vyhrievané vložky

access_time 4.November, 2020 remove_red_eye 8384

Na túto stránku ste prevdepodobne zavítali, lebo ste narazili na vyhrievané oblečenie a položili ste si otázku, aký je rozdiel medzi vyhrievanými ponožkami a vložkami? Ktoré si mám kúpiť? Máme pre vás dobrú správu, ste na správnom mieste. Poďme si teda prejsť výhody a nevýhody oboch produktov.

Vyhrievané vložky

Začiatky vývoja vyhrievaného oblečenia sú spojené s výrobou vyhrievaných vložiek. Tie boli určené pre milovníkov lyžovania. Vyhrievané vložky sú konštrukčne zložené z vložky, ktorá má v špičke integrované vyhrievacie teleso a za pätou vyvedený tenký kábel, ktorý sa pripája k batérií. Aktuálne sa vyrábajú 3 tipy vložiek: 

  • ploché - základný model, ktorý nie je tvarovaný a štandardne sa vyrába v jednej veľkosti (možnosť nastrihnutia do požadovanej veľkost)
  • tvarované - tiež nazývané aj 3D vložky, sú tvarované a vhodné hlavne pri problémoch s plochými chodidlami
  • vyhrievacie telesá - v jenoduchosti povedané ide o nálepku s integrovaným vyhrievacím telesom, ktorú si nalepíte na vlastnú vloźku. Je to ideálne riešenie, ak máte vytvarované vložky na mieru, ktoré chcete aj naďalej používať

Vyhrievané vložky sú vhodné len na použitie do lyžiarok a snowboardových topánok. Pýtate sa prečo? Problémom je nutnosť upevnenia batérie. Napájaci kábel ústi v pätovej časti vložky a je nutné ho zapojiť do batérie. Batériu je následne nutné niekde prichytiť, na čo sú vhodné lyžiarky alebo snowboard topánky. V prípade bežnej obuvi nie sú vyhrievané vložky vhodné, lebo nemáte kde uchytiť batérie.

Vyhrievané ponožky

Vyhrievané ponožky prišli postupne, keď sa začala objavovať potreba vyhrievania chodidiel aj v bežnej obuvi. Veľký vplyv na vývoj takýchto ponožiek mal aj fakt, že technológia výroby batérií spravila veľký pokrok. Na trhu sa začali objavovať menšie, ľahšie a výkonnejšie batérie, čo bol dovtedy problém. Pri ponožkách sa batérie pripínajú pomocou dvoch cvokov priamo na ponožku v oblasti pod kolenom. Áno, ponožky sú vyššie, ale z praktického dôvodu. Po upevnení batérie preložíte lem ponožky cez upevnenú batériu, čím batériu lepšie zafixujete. Nemusíte sa báť, že by vám batérie akokoľvek zavadzali. Sú ultra ľahké a veľmi malé, takže ich ani nebudete cítiť.

Vyhrievané ponožky majú oproti vložkám nasledovné výhody:

  • žiadne káble, batéria je upevnená priamo na ponožke
  • vyhrievanie celej špičky (z hora/z dola)
  • možnosť nosenia v akejkoľvek obuvi (aj bez obuvi)
  • možnosť prania v práčke
  • pri výrobcovi LENZ sú batérie k ponožkám kompatibilné aj s vyhrievanými rukavicami a vestami

Záver

Ak ste sa dočítali až sem, určite vám je jasné, že absolútnym víťazom porovnania sú vyhrievané ponožky. Úprimne môžeme napísať, že vyhrievané vložky nemajú žiadne pozitívum proti ponožkám. V našom internetovom obchode nájdete širokú ponuku vyhrievaných ponožiek značiek LENZ, Therm-ic a Sidas, stačí si len vybrať.

access_time 4.November, 2020
INTERNETBANKING

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.